Opinia o hotelu Lyra Resort
2.0
ocena średnia
Dotyczy hotelu: Lyra Resort Turcja
Lokalizacja: Rozrywka:
Posiłki: Ocena ogólna:
Powiązane hasła:
Dodał: Jacek | 14.07.2018 13:46

Plaża jest kamienisto-żwirowa a nie piaszczysta, widok z okna był na dach, po którym można było chodzić, a ponieważ balkon był zepsuty i wymagał naprawy to przez pierwsze 3 dni każdy mógł do nas do pokoju wejść przez drzwi balkonowe. Animacje są tylko w wybranych godzinach i są organizowane tak aby rodzice dodatkowo za nie płacili (np. od 10:30 do 11:30 dzieci były zabierane na morze na dodatkowo płatnego banana a pozostałe zostawały pod opieką czesko-rosyjsko-tureckiej ekipy bez języka polskiego). Dodatkowo ciężko było znaleźć polską animatorkę bo została zmuszona do noszenia koszulki czeskiej grupy animacyjnej. Załatwienie czegokolwiek zajmowało "10 minut", które jak się nie poszło 10 razy na recepcję i nie zmusiło do wykonania to można było kilka dni czekać na naprawę, wymianę lub przyniesienie czegoś (my np. po przyjeździe już musieliśmy iść na recepcję bo 4 łóżko nie posiadało pościeli).
Jeśli chodzi o jedzenie to na wszystko trzeba było czekać w wielkich kolejkach, na posiłki trzeba było chodzić o czasie rozpoczęcia posiłku bo inaczej w restauracji głównej szukało się miejsca przez 25 minut. Bardzo słaby opis miejsc i ciężko było znaleźć gdzie wydawane są lody, gdzie pączki i gofry a gdzie jest dziecięcy bufet.
Dziecięcy bufet nie różnił się niczym od bufetu dla dorosłych tylko tym, że był w innym miejscu. Potrawy dokładnie takie same jak w głównym bufecie. Dodatkowo jeśli macie wybredne dzieci to niestety dużo nie zjedzą. Wieczorem brak wędlin na kolację. Wszystkie wędliny były typu coś z czymś zmielone o smaku ciężkim do określenia.
Wycieczki fakultatywne:
Alanya - nie ma tej wycieczki,
Pamukkale - 67 EUR za osobę i jest w języku czeskim, 4,5 godziny jazdy w jedną stronę, obiad w restauracji klasy -2 gwiazdki z dodatkowo płatnym piciem, na miejscu 3 godziny - nie polecam z małymi dziećmi, które mają chorobę lokomocyjną (moje dzieci zwracały jedno 2 a drugie 3 razy),
Perge - nie ma tej wycieczki,
Manavgat - jest razem z Side, meczetem i rejsem (jedyna warta wycieczka).
Poza tym wycieczki są płatne dla dzieci od 6 roku życia a nie od 7 jak jest napisane na stronie.
Hammam - za 30 EUR w hotelu można mieć bez wycieczki to samo co na wycieczce (tylko trzeba wynegocjować z Witalijem).
Na terenie hotelu jest boisko - otwarte w godzinach 15-19 (zatem życzę powodzenia w graniu w piłkę w 40 stopniowym upale w słońcu). Bardzo niemiły manager animacji z hotelu, który krzyczy i nie na ludzi jak mu zwracają uwagę. Po interwencji w recepcji udało się przedłużyć godziny do 20.
Ludzie z obsługi nie mówią w większości po angielsku zatem proponuję się uzbroić w cierpliwość lub słownik polsko-rosyjski bo w tym języku mówią rewelacyjnie - pewnie dlatego, że 70% osób w hotelu to Rosjanie. Moim popularnym zdaniem było: "Ja nie gawarit pa ruski, English please".
Na plaży należy ostro negocjować ceny w sportach wodnych - nam się udało lot na parolotni dla jednej osoby wynegocjować za 30 EUR a dla dwóch za 50 EUR, ale nie wolno mi było o tym nikomu mówić. Po locie złożą wam propozycję obejrzenia zdjęć i filmu a następnie zakupu od nich za 40 EUR w promocji za 30 EUR. Ponieważ i tak jest to im do niczego nie przydatne to z własnym pen-drivem (warto zabrać) udało nam się to zakupić za 20 EUR.
Zatem należy negocjować wszystko i wszędzie.
Pokoje hotelowe mają ściany i drzwi jakby z tektury - niestety wyspać się tam nie da.
Wszystkim odwiedzającym, którzy wykupili wakacje w tym hotelu, życzę miłego pobytu i więcej szczęścia niż my mieliśmy. Spędziliśmy tam dwa tygodnie, po których wróciłem do domu, wreszcie się spokojnie najadłem i wyspałem.

zgłoś nadużycieDodaj odpowiedź
Treść:
Autor:
Tagi:
Dodaj słowa kluczowe, oddzielając je przecinkami
Twoja ocena hotelu:
Lokalizacja:
Posiłki:
Rozrywka:
Ocena ogólna:
Zaloguj się lub zarejestruj aby otrzymywać informacje
o odpowiedziach użytkowników.


 
Kod:
Wyszukiwarka
Treść w poście
Nazwa hotelu
Kategoria
Kierunek
Kraj
Miejscowość
Pokaż posty z