Opinia o hotelu Mirador
10.0
ocena średnia
Dotyczy hotelu: Mirador Turcja
Lokalizacja: Rozrywka:
Posiłki: Ocena ogólna:
Powiązane hasła:
Dodał: Marian | 30.07.2015 11:49

Pobyt dwutygodniowy lipiec 2015.
HOTEL: Hotel niemal idealny dla rodzin z dziećmi. Bardzo spokojna okolica, z dala od zgiełku ulicznego, dyskotek itp. Hotel składa się z dwóch budynków: głównego leżącego przy samej plaży oraz drugiego budynku oddzielonego od budynku głównego drogą. Jest to jednak droga , którą przejeżdża średnio jedno auto na 10 minut więc ruch praktycznie żaden. Hotel położony bardzo blisko morza. W linii prostej od ściany budynku głównego do linii morza to ok. 40 – 50m. Ciekawe ustawienie balkonów (pod pewnym kątem w stosunku do ściany budynku) sprawia, że tzw. boczny widok na morze to w zasadzie pokój z widokiem na morze. Pokoje sprzątane codziennie. Zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz hotelu bardzo czysto. Generalnie bardzo mieszane towarzystwo z mocną grupą Polaków. W czasie gdy ja tam przebywałem, spotkałem rodziny z Danii, Holandii, Austrii, Niemiec, Szwajcarii a nawet Norwegii, Finlandii i kilka rodzin z Rosji
OBSŁUGA: Przede wszystkim największym skarbem Net Holiday w tym hotelu jest rezydent – Maget. Z pochodzenia Egipcjanin jednak świetnie mówiący po polsku. Bardzo uprzyjmy, bardzo pomocny, zawsze świetnie poinformowany , zawsze punktualny – właściwy człowiek na właściwym miejscu. Bardzo dobrze oceniamy również opiekującą się dziećmi z ramienia Net Holiday animatorkę Dominikę. Dzieci lgnęły do niej. Pomysłowa dziewczyna która sprawiła, że dzieci nie mogły doczekać się godz. 10.00 kiedy zaczynały się zajęcia w Miniklubie. Prócz p. Dominiki w Miniklubie pracowały również dwie inne animatorki, turczynki, jednak obie bardzo miłe, uśmiechnięte i choć posługiwały się językiem angielskim tak naprawdę znalazły wspólny język również z polskimi dziećmi sprawiając, że pobyt w Miniklubie nie był dla dzieci karą lecz świetnie spędzonym czasem. Bardzo dobrze oceniamy także ekipę pracującą bezpośrednio dla hotelu. Bardzo miła obsługa w restauracji – uśmiechnięci, uprzejmi – i to bez konieczności „motywatora” w postaci napiwku. O jakości obsługi niech świadczy również fakt, że gdy zgłosiliśmy drobną usterkę w pokoju – nie działający czytnik kart uruchamiający prąd w pokoju - zajęto się nią od zaraz. Gdy po niecałej godzinie wróciłem do pokoju, po usuwaniu usterki nie było śladu – wszystko działało jak należy. Kelnerzy przy barze bardzo sprawnie działający, Często trzeba było prosić aby wlewali mnie „koncentratu” bo drinki dla Pań były aż za mocne. Praktycznie nic do zarzucenia.
BASENY: Są do dyspozycji dwa średniej wielkości baseny oraz dodatkowo brodzik dla małych dzieci. Nie są to baseny pozwalające przygotować się do zawodów olimpijskich w pływaniu ale dla relaksu spokojnie wystarczą. Głębokość basenów wynosi 1,40 m. Jedynie w miejscu gdzie znajdują się zjeżdżalnie jest znacznie płycej. Przy jednym z basenów odbywają się animacje, stale gra muzyka więc można sobie wybrać opcje spokojną i iść na basen przy budynku hotelu lub bardziej rozrywkową i korzystać z basenu przy zjeżdżalniach. Jeśli chodzi o zjeżdżalnie , na terenie hotelu znajdują się trzy o różnych poziomach nabierania prędkości. Włączane są okresowo, wszystko pod opieką ratownika, który od godz. 10.00 do godz. 17.00 znajduje się na terenie basenów.
MORZE: No niestety morze to nie basen ze słoną wodą. W morzu istnieje życie a jego efektem są np. wodorosty wyrzucane na brzeg. Tak też dzieje się na plaży hotelowej. Wodorosty są regularnie zbierane przez obsługę, ale trzeba jasno powiedzieć że pojawiają się one ciągle. Plaża jest skalisto żwirkowa w odcieniu szaro – brązowym. Jest to niestety urok całego rejonu Konakli i gdyby wybrać całkowicie inny hotel w tej miejscowości, jakość plaży nie zmieni się. Można wyjechać lokalnym autobusem (który wyjeżdża trzy razy dziennie z pod hotelu) do Alanyi i tam skorzystać z plaży Kleopatry ale tamtejsza plaża chociaż żółciutka i szeroka, również ma konsystencje drobnego żwirku. Wracając do Miradora, na plaży również stale dyżuruje ratownik. Plaże można podzielić na dwie części przedzielone pomostem wychodzącym w głąb morza. Z jednej strony jest w miarę łagodne zejście do morza po żwirku, w samym morzu są już płaskie kamienie a dalej to już głębia. Z drugiej strony pomostu znajduje się betonowe nabrzeże, które miało pełnić albo kiedyś będzie pełniło funkcje miejsca do cumowania łodzi. Ta strona jest zdecydowanie mniej uczęszczana przez miłośników kąpieli morskich ale za to bardziej przez miłośników fotografii, gdyż rozbijające się o nabrzeże fale świetnie komponują się na zdjęciach. Jeśli mowa o falach, to nie wiem jak to wytłumaczyć, ale w ogóle rejon Konakli charakteryzuje się dosyć dużymi falami. Dlatego też starsze dzieci i dorośli spokojnie mogą pobawić się w walkę z falami po stronie łagodnego zejścia do morza, niestety dla młodszych dzieci taka zabawa jest raczej niebezpieczna więc pozostaje tylko budowa zamków z piasku. Efektem tego leżaki zarówno na plaży jak i pomoście wychodzącym w morze były stale dostępne i opanowane głownie przez przebywających w Miradorze bez dzieci.
WYŻYWIENIE: Na pewno nie można wyjechać z Miradora głodnym. Jedzenia jest dużo, niczego nie brakowało. Jeżeli coś się powoli kończyło zaraz donoszono świeżą dostawę. Jeżeli ktoś oczekuje, że otrzyma tam do zjedzenia bigos, schabowego czy golonko powinien jednak zostać w Polsce. W Miradorze, jak i w całej Turcji podstawą żywienia jest baranina, drób, ryby i warzywa. Bardzo dobrze przyrządzana baranina, niemal codziennie grillowane ryby, codziennie różnego rodzaju potrawy z kurczaków czy indyków, różnorodność nabiału oraz ogromna ilość warzyw sprawiły, że trudno było wyjść ze stołówki głodnym. Do tego kilka rodzajów owoców, których nigdy nie brakowało oraz niezliczona ilość słodkich aż do bólu ciastek i deserów. Generalnie smacznie i dużo. Ważna informacja dla miłośników piwa. Piwo podaje się tam w prawdziwych szklankach z prawdziwego szkła a nie w plastikowych kubkach. Woda mineralna dostępna o każdej porze dnia i nocy w stojących na terenie hotelu lodówkach. Dodatkowo pokojówki donoszą wodę butelkowaną do pokojowych lodówek. Fanta, Cola, Sprite nalewana jest z dystrybutorów przez barmanów. Przed wyjazdem do Miradora czytałem opinie zawiedzionych tym faktem turystów. Ja akurat mam odmienne zdanie. Widząc podczas wyjazdów w inne rejony świata jak dzieci z tego typu dystrybutorów robią sobie miejsce zabaw tworząc rozmaite kombinacje trunków a później zostawiają niezliczone kubki niewypitych napojów uważam, że zastosowane w Miradorze rozwiązanie jak najbardziej się sprawdza.
CO BYŁO NIE TAK. Oczywiście, nie ma róży bez kolców. Pojawiło się kilka elementów, które wg mnie można by zmienić na lepsze. Pierwszy problem to kolacja. Praktycznie do godz. 17.00 cały czas jest dostępne coś do zjedzenia, bądź to jako obiad, bądź jako przekąski. To sprawiało, że spora grupa ludzi w ogóle na obiad nie chodziła. Jednak przerwa od godz. 17.00 sprawiała, że kolacja, która rozpoczynała się o godz. 19.00 była oblężana co odbijało się na braku stolików. Jeśli ktoś nie załapał się na miejsce tuż po 19.00 nie miał co szukać na stołówce aż do godz. 20.00 kiedy się nieco przeluźniało. Kolejnym problemem była klimatyzacja a właściwie jej brak na stołówce. Niby były klimatyzatory, niby pracowały ale co z tego skoro wszystkie dające się otworzyć okna i drzwi były pootwierane. Efekt był taki, że spożywano posiłki przy lejącym się z czoła i nie tylko pocie. Ostatni element, który można by poprawić to zestawienie trunków wysokoprocentowych w opcji all inclusive. Pierwszy raz spotkałem się z sytuacją, gdzie w zestawieniu nie było whisky. Oczywiście można bez tego przeżyć jednak miłośnicy tego trunku byli zawiedzeni.
PODSUMOWANIE Generalnie jak najbardziej polecam pobyt w hotelu Mirador. Dobra obsługa, dobre wyżywienie, zadbany hotel a do tego pewna pogoda. Dla mnie był to bardzo udany urlop i tego samego Wam życzę.

zgłoś nadużycieDodaj odpowiedź
Treść:
Autor:
Tagi:
Dodaj słowa kluczowe, oddzielając je przecinkami
Twoja ocena hotelu:
Lokalizacja:
Posiłki:
Rozrywka:
Ocena ogólna:
Zaloguj się lub zarejestruj aby otrzymywać informacje
o odpowiedziach użytkowników.


 
Kod:
Wyszukiwarka
Treść w poście
Nazwa hotelu
Kategoria
Kierunek
Kraj
Miejscowość
Pokaż posty z